Z czego wykonuje się kaptury foliowe?
Bez wątpienia, procesy transportowe i magazynowanie różnorodnych produktów wymagają stosowania odpowiednich zabezpieczeń, które pozwolą na utrzymanie ich wartości oraz uniknięcie uszkodzeń. Jednym z takich zabezpieczeń są kaptury foliowe - praktyczne i wytrzymałe osłony, które zyskują coraz większą popularność. Dowiedz się, z czego są wykonane i jakie właściwości oferują?
Kaptury foliowe z folii termokurczliwej lub opakowaniowej
Podstawowym materiałem, z którego wykonuje się kaptury foliowe jest polietylen, czyli tworzywo sztuczne o wysokiej odporności na działanie czynników zewnętrznych oraz wykazujące właściwości termokurczliwe. Dzięki temu, kaptury foliowe mogą być używane w różnych branżach, ale przede wszystkim w przemyśle transportowym. Polietylen doskonale sprawdza się jako osłona ładunków na paletach, gdyż można go łatwo dopasować do kształtu obiektu oraz zmniejszyć jego objętość przy pomocy palników gazowych oraz ręcznych lub automatycznych opalarek elektrycznych. To niezwykle istotne podczas transportu towarów o nieregularnych kształtach, które trudno jest zabezpieczyć w inny sposób.
Właściwości kapturów foliowych
Nasza firma specjalizuje się w produkcji kapturów foliowych we Wrocławiu. Zapewniamy wyroby, które są powszechnie wykorzystywane do zabezpieczania oraz izolacji różnych produktów. Są odporne na działanie czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, śnieg czy silne wiatry, dzięki czemu chronią towary przed wilgocią i zmianami temperatury. Pełnią funkcję ochronną przed uszkodzeniami mechanicznymi - zapewniają amortyzację, która minimalizuje ryzyko pęknięć czy zarysowań na powierzchni produktów. Zabezpieczają też przed kurzem czy owadami pozwala na utrzymanie właściwych warunków higienicznych oraz uniknięcie zanieczyszczeń.