Wady i zalety opakowań foliowych
Opakowania foliowe znajdują szerokie zastosowanie w branży przemysłowej, spożywczej oraz chemicznej. Ich uniwersalny wygląd i wytrzymałość sprawiają, że skutecznie zabezpieczają przechowywane produkty przed szkodliwymi substancjami. Jednak okazuje się, że opakowania foliowe mają też swoje wady. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym wpisem, w którym przedstawiamy główne zalety i wady opakowań foliowych.
Jakie są korzyści z opakowań foliowych?
Opakowania foliowe wyróżniają się uniwersalnością, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w wielu dziedzinach przemysłu. Worki i folie LDPE z recyklingu są wykorzystywane do produkcji worków na śmieci oraz w ogrodnictwie. Dodatkowo opakowania foliowe są też wykorzystywane do zabezpieczania żywności, odzieży, czy nawet produktów kosmetycznych. Ich zaletą jest wysoka elastyczność i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu można mieć pewność, że dobrze dopasują się do pakowanego produktu i skutecznie zabezpieczą przed uszkodzeniami. Co więcej, opakowania foliowe wyróżniają się też wysoką szczelnością, co sprawia, że można ich używać do pakowania żywności. Ponadto nie przepuszczają one wilgoci, dzięki czemu dobrze chronią produkty przed rozwojem pleśni i grzybów.
Jakie są największe wady opakowań foliowych?
Jak wiadomo, opakowania foliowe mają dużo zalet, które sprawiają, że są one często stosowane w wielu branżach. Niestety nie są one całkowicie pozbawione wad. Jedną z nich jest niewielka wytrzymałość na duże obciążenia. Sprawia to, że opakowania foliowe nie nadają się do przechowywania ciężkich przedmiotów. Kolejnym czynnikiem przemawiającym na niekorzyść opakowań foliowych jest długi czas rozkładu, dlatego też należy je segregować. Opakowania foliowe zbyt szybko zostają wyrzucone na wysypisko śmieci, co sprawia, że ilość odpadów zwiększa się i zbyt długo zalega w środowisku naturalnym.